Konserwacja bukietów ślubnych. Czy warto?

Kiedy patrzę na ten bukiet, to mam pewność, że absolutnie warto.

Nie mogłam sobie odmówić pokazania tej kompozycji z bliska. Zwróć uwagę na to, jak światło pięknie zmienia kolorystykę roślin. Uwielbiam ten efekt. 

I uwielbiam ten obraz. Bo to ułożenie odzwierciedla dokładnie to, jaką sztukę chciałabym tworzyć. Kompozycja Oliwii to dla mnie drzwi do leśnego świata, do baśniowej krainy, w której paprocie kwitną przynajmniej raz w roku, a drzewa - każdemu przybyszowi - opowiadają niesamowite historie. Patrząc na ten obraz, nie widzę jedynie ślubnych roślin. Dostrzegam też opowieść, którą snują. Przechodzę przez cienką granicę między światami. Patrzę przed siebie, a potem stąpam ostrożnie po leśnym runie. Słucham, jak smukłe sosny gną się pod naporem wiatru. Jak falują, nucąc tylko sobie znane melodie. Widzę z bliska wszystkie odcienie zieloności, które zamknęłam w ramie. Chłonę to, co las daje.


Na ścianie w moim salonie od lat mam naklejkę, która przedstawia niepozorną czarną dziurę, a napis pod nią sugeruje, że wystarczy do niej wskoczyć, żeby znaleźć się w innym świecie.
Takim przejściem do innego świata jest dla mnie obraz Oliwii. Wyjątkowy.

20240621_155256jpg


#prasowanekwiatki #prasowanekwiaty #pressedflowers #pressedflowersart #prasowanekwiatkistudio #prasujękwiaty #konserwacjabukietówślubnych #konserwacjabukietuślubnego #suszonekwiaty #suszękwiaty #bukietślubny #bioręślub #bioręślubw2024 #ślubnych #wesele #wymarzonewesele #wnętrza #pięknewnętrza #design #botanicaldesign #obraz #sztuka #kochamkwiaty #paproć #paprocie #zielony #obrazzkwiatów #pamiątkaślubna #inspiracjeślubne #pomysłnaprezent #rękodzieło