JAK ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Jeśli interesuje cię prasowanie bukietu ślubnego/okazjonalnego - odezwij się do mnie mailowo lub poprzez konto na Instagramie. To najszybsza droga. W mailu napisz z jakiego miasta jesteś, kiedy odbędzie się uroczystość, jakie kwiaty mają być przedmiotem konserwacji. Jeśli będę dysponowała wolnym terminem do przyjęcia bukietu, poproszę Cię o wypełnienie krótkiego formularza i wpłatę zadatku w wysokości 200 zł.

CZY WSZYSTKIE KWIATY NADAJĄ SIĘ DO PRASOWANIA?

W zasadzie tak, ale nie każdy kwiat wygląda wystarczająco dobrze po uprasowaniu. Do kwiatowych obrazów wybieram głównie te kwiaty, które uprasowały się najlepiej. To oznacza, że np. do ramy ślubnej nie trafią wszystkie kwiaty z bukietu. Również dlatego, że rozłożone na płasko zajmują bardzo dużo miejsca, a kwiaty w ramach z podwójnym szkłem potrzebują przestrzeni i światła, żeby prezentować się najpiękniej.
W przypadku bukietów ślubnych, w ramie najlepiej prezentują się te wielogatunkowe. Mnogość kształtów sprawia, że obraz z kwiatami również staje się różnorodny.

CZY UPRASOWANE KWIATY ZMIENIAJĄ KOLOR?

Tak, kwiaty zmieniają odcienie i jest to proces całkowicie naturalny. W mojej pracy korzystam tylko z kwiatów samodzielnie uprasowanych.  Kwiaty zamknięte w obrazach będą zmieniały odcienie z biegiem czasu - finalnie wszystkie przyjmą podobną tonację (beż, kawa z mlekiem, odcienie żółci). Niektóre już w procesie prasowania nabierają głębszych barw (np. czerwień), inne np. białe wpadają w ecru czy żółcie.  Przedmiotem konserwacji jest zawsze ładunek emocjonalny, który kwiaty ze sobą niosą - nie ich barwy. Choć są one zawsze wspaniałym dodatkiem do całości i mogą utrzymywać się bardzo długo.
Odpowiednio traktowany obraz z kwiatów nie powinien zmienić koloru w ciągu tygodni, czy miesięcy.  Aby zminimalizować proces zmian barw należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Nie powinno się wieszać obrazu w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym oraz wilgotnym (kuchnia, łazienka). Nie należy umieszczać go także blisko grzejnika, gdzie dochodzi do częstych zmian temperatur. Kwiatowe obrazy nie czują się dobrze w wilgotnych mieszkaniach.
Jako twórca dbam o to, by w moich kompozycjach, znajdowały się tylko najlepsze egzemplarze kwiatów (dobrze wybarwione, prasowane w najlepszym momencie, w odpowiednich warunkach). By chronić je przed zmianami koloru, zabezpieczam obrazy sprzedawane w ramach z tłem specjalną taśmą (w przypadku ram floating nie ma możliwości zastosowania taśmy).
Lubię mówić, że kwiaty są jak miłość. Dojrzewają i zmieniają się z biegiem lat. Jednak mimo upływu czasu i utraty barw, zachowują swoje piękno i wartość sentymentalną.
Odpowiadając na potrzeby tych klientów, dla których kolor jest niezwykle ważny, wprowadziłam do oferty korekcję koloru. Pełny opis tej usługi znajdziesz w cenniku.

Poniżej przeczytasz, jak najczęściej zmieniają się kolory kwiatów w procesie prasowania.

ILE TRWA REALIZACJA ZAMÓWIENIA?

W przypadku zamówienia obrazu z kwiatów ślubnych/okazjonalnych (a więc bukietowych) realizacja zamówienia w ramie drewnianej zajmuje od 12 do 16 tygodni, w cynowej do 20 tygodni. Kwiaty potrzebują sporo czasu na spokojne leżakowanie, by zachowały się w najlepszy sposób.

KIEDY NALEŻY DOSTACZYĆ KWIATY DO UPRASOWANIA?

Jak najszybciej.  Kwiaty należy odpowiednio zapakować (instrukcje dostępne są tutaj) i wysłać kurierem najlepiej od jednego do czterech dni po uroczystości. Czym szybciej kwiaty do mnie trafią, tym lepiej będą wyglądały po uprasowaniu. Zwykle, gdy uroczystość odbywa się w sobotę, kwiaty są do mnie wysyłane w poniedziałek. Wtedy najpóźniej w środę wieczorem trafiają do prasy.

CZY ROZMIAR I RODZAJ RAMY WYBIERAM PRZY REZERWACJI?

Nie. Rozmiar i rodzaj ramy wybierany jest przez klienta dopiero po uprasowaniu kwiatów. Wtedy wiadomo, ile kwiatów może wejść do kompozycji i w której ramie będą prezentować się najlepiej.

kiedy płacę za usługę?

Pierwsza część płatności - zadatek w wysokości 200 zł - realizowana jest przy rezerwacji terminu. Pozostała część ceny konserwacji uiszczana jest dopiero po akceptacji przez klienta ułożenia kwiatów w ramie. To oznacza, że przy rezerwacji nie płacisz całej kwoty. Płatność rozłożona jest w czasie. Od pierwszej do drugiej wpłaty minie około 2-3 miesięcy.

więcej pytań?

Zapraszam do kontaktu:

 
paulina@prasowanekwiatki.pl