JAK ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Jeśli interesuje cię prasowanie bukietu ślubnego/okazjonalnego - odezwij się do mnie mailowo lub poprzez konto na Instagramie. To najszybsza droga. Jeśli interesuje cię któraś z moich kwiatowych prac, polecam również tę samą drogę kontaktu. Staram się odpisywać najszybciej jak tylko mogę.

czy do prasowania nadają się wszystkie kwiaty?

Tak, ale nie każdy kwiat wygląda wystarczająco dobrze po uprasowaniu (np. sukulenty). Do kwiatowych obrazów wybieram głównie te kwiaty, które uprasowały się najlepiej. To oznacza, że np. do ramy ślubnej nie trafią wszystkie kwiaty z bukietu. Również dlatego, że rozłożone na płasko zajmują bardzo dużo miejsca, a kwiaty w ramach z podwójnym szkłem potrzebują przestrzeni i światła, żeby prezentować się najpiękniej.
W przypadku bukietów ślubnych, w ramie najlepiej prezentują się te wielogatunkowe. Mnogość kolorów i kształtów sprawia, że obraz z kwiatami również staje się różnorodny.

CZY UPRASOWANE KWIATY ZMIENIAJĄ KOLOR?

Tak, kwiaty zmieniają odcienie i jest to proces całkowicie naturalny. W mojej pracy korzystam tylko z kwiatów samodzielnie uprasowanych. Nie zmieniam sztucznie ich koloru. Kwiaty zamknięte w obrazach będą zmieniały odcienie. Niektóre już w procesie prasowania nabierają głębszych barw (np. czerwień), inne np. białe zmieniają je na ecru i odcienie żółci.
Odpowiednio traktowany obraz z kwiatów nie powinien jednak zmienić koloru w ciągu tygodni, czy miesięcy.  Aby zminimalizować proces zmian barw należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Nie wieszać obrazu w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym oraz wilgotnym (kuchnia, łazienka). Nie należy umieszczać go także blisko grzejnika, gdzie dochodzi do częstych zmian temperatur.
Jako twórca dbam o to, by w kompozycjach, które sprzedaję, znajdowały się tylko najlepsze egzemplarze kwiatów (dobrze wybarwione, zebrane w najlepszym momencie ich życia, w odpowiednich warunkach atmosferycznych). By chronić je przed zmianami koloru, zabezpieczam obrazy sprzedawane w ramach specjalną taśmą. Nie pozwala ona, by kurz i wilgoć oddziaływały na kwiaty. Jeśli zamawiasz obraz bez ramy, możesz zrobić to samodzielnie w prosty sposób. Odpowiednich instrukcji udzielę ci po zakupie. Nie zapominaj jednak, że kwiaty są materiałem naturalnym, który - podobnie jak inne materiały naturalne - wymaga odpowiedniego traktowania.
Kwiaty są jak wino. Dojrzewają i zmieniają się z biegiem lat. Jednak mimo upływu czasu, zachowują swoje piękno i wartość sentymentalną.

ile trwa realizacja zamówienia?

W przypadku zamówienia obrazu z kwiatów ślubnych/okazjonalnych (a więc bukietowych) realizacja zamówienia zajmuje do 10 tygodni. Kwiaty potrzebują sporo czasu na spokojne leżakowanie, by zachowały się w najlepszy sposób. W przypadku obrazów kwiatowych, które są dostępne od ręki, staram się wysyłać zamówienia jak najszybciej (zwykle w ciągu kilku dni od opłacenia zamówienia).

KIEDY NALEŻY DOSTACZYĆ KWIATY DO UPRASOWANIA?

Jak najszybciej.  Kwiaty należy odpowiednio zapakować (instrukcje dostępne są tutaj) i wysłać kurierem najlepiej następnego dnia po uroczystości. Czym szybciej kwiaty do mnie trafią, tym lepiej będą wyglądały po uprasowaniu.

czy muszę wybrać rozmiar ramy już przy zamówieniu?

Nie. Rozmiar ramy wybierany jest przez klienta dopiero po uprasowaniu kwiatów. Wtedy wiadomo, ile kwiatów może wejść do kompozycji i w której ramie będą prezentować się najlepiej.

więcej pytań?

Zapraszam do kontaktu:

 
paulina@prasowanekwiatki.pl