JAK ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE?

Jeśli interesuje cię prasowanie bukietu ślubnego/okazjonalnego - odezwij się do mnie mailowo lub poprzez konto na Instagramie. To najszybsza droga. W mailu napisz z jakiego miasta jesteś, kiedy odbędzie się uroczystość, jakie kwiaty mają być przedmiotem konserwacji. 

czy do prasowania nadają się wszystkie kwiaty?

Tak, ale nie każdy kwiat wygląda wystarczająco dobrze po uprasowaniu. Do kwiatowych obrazów wybieram głównie te kwiaty, które uprasowały się najlepiej. To oznacza, że np. do ramy ślubnej nie trafią wszystkie kwiaty z bukietu. Również dlatego, że rozłożone na płasko zajmują bardzo dużo miejsca, a kwiaty w ramach z podwójnym szkłem potrzebują przestrzeni i światła, żeby prezentować się najpiękniej.
W przypadku bukietów ślubnych, w ramie najlepiej prezentują się te wielogatunkowe. Mnogość kolorów i kształtów sprawia, że obraz z kwiatami również staje się różnorodny.

CZY UPRASOWANE KWIATY ZMIENIAJĄ KOLOR?

Tak, kwiaty zmieniają odcienie i jest to proces całkowicie naturalny. W mojej pracy korzystam tylko z kwiatów samodzielnie uprasowanych. Nie zmieniam sztucznie ich koloru, nie stosuję żadnych środków chemicznych. Kwiaty zamknięte w obrazach będą zmieniały odcienie z biegiem czasu - finalnie wszystkie przyjmą podobną tonację (beż, kawa z mlekiem). Niektóre już w procesie prasowania nabierają głębszych barw (np. czerwień), inne np. białe wpadają w ecru czy żółcie.  Przedmiotem konserwacji jest zawsze ładunek emocjonalny, który kwiaty ze sobą niosą - nie ich barwy. Choć są one zawsze wspaniałym dodatkiem do całości.
Odpowiednio traktowany obraz z kwiatów nie powinien jednak zmienić koloru w ciągu tygodni, czy miesięcy.  Aby zminimalizować proces zmian barw należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Nie powinno się wieszać obrazu w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym oraz wilgotnym (kuchnia, łazienka). Nie należy umieszczać go także blisko grzejnika, gdzie dochodzi do częstych zmian temperatur.
Jako twórca dbam o to, by w kompozycjach, które sprzedaję, znajdowały się tylko najlepsze egzemplarze kwiatów (dobrze wybarwione, prasowane w najlepszym momencie, w odpowiednich warunkach). By chronić je przed zmianami koloru, zabezpieczam obrazy sprzedawane w ramach z tłem specjalną taśmą (w przypadku ram floating nie ma możliwości zastosowania taśmy). Taka ochrona nie pozwala ona, by kurz i wilgoć oddziaływały na kwiaty. Jeśli zamawiasz obraz bez ramy, możesz zrobić to samodzielnie w prosty sposób. Odpowiednich instrukcji udzielę ci po zakupie. Nie zapominaj jednak, że kwiaty są materiałem naturalnym, który - podobnie jak inne materiały naturalne - wymaga odpowiedniego traktowania.
Lubię mówić, że kwiaty są jak miłość. Dojrzewają i zmieniają się z biegiem lat. Jednak mimo upływu czasu i utraty barw, zachowują swoje piękno i wartość sentymentalną. 

ile trwa realizacja zamówienia?

W przypadku zamówienia obrazu z kwiatów ślubnych/okazjonalnych (a więc bukietowych) realizacja zamówienia zajmuje od 8 do 12 tygodni. Kwiaty potrzebują sporo czasu na spokojne leżakowanie, by zachowały się w najlepszy sposób. W przypadku obrazów kwiatowych, które są dostępne od ręki, staram się wysyłać zamówienia jak najszybciej (zwykle w ciągu kilku dni od opłacenia zamówienia).

KIEDY NALEŻY DOSTACZYĆ KWIATY DO UPRASOWANIA?

Jak najszybciej.  Kwiaty należy odpowiednio zapakować (instrukcje dostępne są tutaj) i wysłać kurierem najlepiej następnego dnia po uroczystości. Czym szybciej kwiaty do mnie trafią, tym lepiej będą wyglądały po uprasowaniu. Zwykle, gdy uroczystość odbywa się w sobotę, kwiaty są do mnie wysyłane w poniedziałek. Najpóźniej w środę wieczorem trafiają do prasy.

czy muszę wybrać rozmiar i rodzaj ramy już przy zamówieniu?

Nie. Rozmiar i rodzaj ramy wybierany jest przez klienta dopiero po uprasowaniu kwiatów. Wtedy wiadomo, ile kwiatów może wejść do kompozycji i w której ramie będą prezentować się najlepiej.

więcej pytań?

Zapraszam do kontaktu:

 
paulina@prasowanekwiatki.pl